Історія розвитку комп’ютерної техніки налічує багато сторінок. Сумський державний університет не лише впроваджує найсучасніші ІТ-технології, а й дбає про збереження старих технічних пристроїв, які відійшли у минуле, але не втратили історичну цінність.

Музей комп’ютерної техніки, що діє на базі СумДУ, налічує близько 200 експонатів. Серед них – електронні обчислювальні машини та серверні системи, мережеве обладнання, калькулятори різних поколінь, графічні системи, накопичувачі на магнітній стрічці, блоки пам’яті на феритових кільцях, перфоратори тощо.

Найстаріший пристрій, представлений у музеї, – арифмометр «Фелікс» 1950-х років випуску. Особливо привертає увагу ЄС ЕОМ. Її аналоги обслуговували літні Олімпійські ігри у Москві 1980 року та застосовувалися на всіх радянських виробництвах. Відвідувачі із захопленням оглядають пристрої перших в університеті електронно-обчислювальних машини «Наірі» та «Промінь», персональні комп’ютери типу «Іскра-1030» та «Істра», раритетні «Миші» та дискети, проекційні системи та інше.

На стінах музею розміщено інформаційні дошки з історією розвитку комп’ютерної техніки, портретами та біографіями видатних вчених, етапами становлення розвитку інформаційно-телекомунікаційної системи СумДУ.

Ідея створення музею виникла у 2003 році з моменту об’єднання ІТ-лабораторій СумДУ у центр комп’ютерних технологій.

Музей знаходиться у аудиторії Ц-231.

З питань організації екскурсій звертатись до начальника ЦКТ А.Г.Півень ( Ц150, т.р. 687-808, т.м. 0996199615, e-mail: [email protected] )