Вчена рада СумДУ прийняла ряд рішень щодо інтегрованої інформаційної…

14 вересня вчена рада Сумського державного університету розглянула питання «Інтегрована інформаційна система – базова складова інноваційного розвитку науково-навчальної та інших сторін діяльності університету: стан та завдання».

У своїй доповіді проректор з НПР Володимир Любчак відзначив, що інформаційна система є фундаментом для організації освітньої, наукової, позанавчальної та господарської діяльності в університеті. Вона об’єднує всі ІТ системи СумДУ і складається з програмного, інформаційного, організаційного та методичного компонентів. Комп’ютерно-телекомунікаційна система університету налічує близько 4800 комп’ютерів, 70 фізичних серверів, 150 комп’ютерних класів та 160 мультимедійних аудиторій. Володимир Любчак наголосив на послідовній політиці університету щодо використання сучасного ліцензійного програмного забезпечення, загальна кількість ліцензій перевищує 25 тисяч. Інформаційна система забезпечує міжнародну грантову, наукову, академічну діяльність університету та, в свою чергу, розвивається завдяки цій діяльності. Зокрема, протягом 2015-2017 років за міжнародними грантами було отримано сучасну комп’ютерну техніку та програмне забезпечення на суму близько 4 мільйони гривень.

Окрему увагу проректор приділив ресурсам для наукових досліджень та інноваційних розробок, серед яких – серверні потужності, «хмарні» технології, дистанційний доступ до сучасного обладнання, віртуальних лабораторій. Було окреслено комплексні рішення щодо розвитку інформаційно-аналітичної системи «Університет».

Проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Любчак наголосив на важливому завданні – необхідності модернізації системи з метою забезпечення якісного функціонування, підвищення надійності та захисту, особливо у зв’язку з кібератаками. Також серед завдань – розширення можливостей репозитарію функціоналом збереження і обробки академічних текстів та налагодження зв’язку з національним депозитарієм.

Вчена рада прийняла рішення щодо необхідності подальшого розвитку інтегрованої інформаційної системи, в першу чергу за напрямами: електронний менеджмент, електронний документообіг, електронне навчання, електронна бібліотека, особисті кабінети та інформаційні сервіси, а також забезпечення інформаційної прозорості та привабливості університету через представлення на веб-ресурсах. Розробка моделі змішаного навчання визначена пріоритетною для організації навчального процесу в університеті.