Наукові розробки СумДУ – серед кращих інновацій країни

14-15 травня у Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського відбувся перший в Україні конкурс інноваційних проектів у сфері оборонних технологій «Sikorsky Challenge». У фіналі конкурсу було представлено 41 проєкт (загальна кількість проєктів 132) серед яких був проєкт СумДУ. Йдеться про впровадження комп’ютерного артилерійського тренажеру – для навчання й тренування офіцерів та сержантів, ведення результативного вогню артилерії із закритої вогневої позиції з усіх артилерійських систем та видів боєприпасів з оцінкою результатів стрільби. Нині цей проєкт перебуває на стадії дослідно-промислового впровадження.

16 травня в Києві відбувся четвертий Всеукраїнський фестиваль інновацій. Цьогоріч організатори отримали рекордну кількість заявок від науковців із усієї країни. Після розгляду 250 пропозицій, до фіналу відібрали кращих, серед яких опинилися й чотири проекти Сумського державного університету.

У «IP-Marathon – марафоні з інтелектуальної власності» участь взяла команда факультету електроніки та інформаційних технологій із ініціативою «Створення елементів електроніки, сенсорики та геліоенергетики» для розробників нестандартної електроніки. До інноваційних проєктів долучилася збірна Медичного інституту та факультету технічних систем і енергоефективних технологій із проєктом «Металосинтез з урахуванням функції м’язового апарату». Серед технологічних же стартап-проєктів наші науковці представили напрацювання «Biologer» (ЕлІТ) і «Створення капілярного насосу» (ТеСЕТ)», – розповів молодший науковий співробітник Центру науково-технічної і економічної інформації СумДУ Андрій Іванія.

Останні дві команди ввійшли до десятки кращих, у зв’язку з чим отримали запрошення на SDG Hackathon 5-7 липня в Києві. Передбачено, що, за результатами цього заходу, три кращих проєкти отримають цінні призи, а загальний переможець представить Україну на чемпіонаті світу в Копенгагені. Призовий фонд ЧС складе 15 тис доларів США.

Окрім того, команда проєкту «Створення капілярного насосу» отримала сертифікат на участь у тримісячній інкубаційній програмі від YEP (мережі академічних бізнес-інкубаторів).