У СумДУ відбулося урочисте відкриття міжнародної студентської конференції

18 березня у Сумському державному університеті відбулося відкриття міжнародної конференції «Студентське самоврядування європейського типу». До заходу долучилися більше 100 представників студентського самоврядування українських вишів з 18 областей України.

«Сумський державний університет є гарним та гідним майданчиком для зустрічей студентів з усієї України, проведення тут робочих дискусій та прийняття плідних рішень. Університет має усталені демократичні традиції та розвинене потужне студентське самоврядування», – сказав у ході урочистого засідання ректор СумДУ, професор Анатолій Васильєв. Також він розповів про основні напрямки діяльності закладу та його здобутки. Наголосив, що студентське самоврядування займає важливу нішу в роботі університету, зокрема, і в системі оцінки якості освіти, яку активно впроваджує СумДУ.

Заступник начальника управління молоді та спорту облдержадміністрації Ольга Резніченко розповіла, що цей захід брав участь у обласному конкурсі молодіжних проектів. «Він не став переможцем, але наскільки сподобався конкурсній комісії, що було прийнято рішення включити його до календарного плану діяльності управління. Тож сьогодні конференція відбувається частково за підтримки управління молоді та спорту ОДА. Наш фінансовий вклад – 20 тисяч гривень». Також вона назвала студентське самоврядування «дієвим та ефективним органом управління, який дійсно працює на результат», а внутрішній конкурс проектів, який зараз проводиться на базі ВНЗ – «унікальним явищем в освітній діяльності України».

Конференція триватиме до 20 березня. Її пріоритетним завданням є розвиток неформальної освіти, а саме – здійснення заходів, спрямованих на набуття студентами знань та навичок поза системою освіти. У рамках заходу передбачені тренінги на теми: «Структура та мета роботи ОСС», «Активне суспільство – успішна країна», обговорення проблемних питань студентського самоврядування та безпосередньо сама конференція «Студентське самоврядування європейського типу». У зв’язку з розширенням прав та можливостей у новому Законі України «Про вищу освіту», у сфері розвиту студентського самоврядування з’явилася низка нагальних питань, що потребують розгляду та пошуку шляхів їх вирішення. Тому учасники працюватимуть за такими напрямками: пошук нових шляхів розвитку органів студентського самоврядування, сучасних методів роботи зі студентами; покращення компетентності представників органів студентського самоврядування, шляхом обміну досвідом роботи та креативними ідеями представників різноманітних ВНЗ України та Західної Європи. Також обговорюватимуть проблеми зацікавленості студентів у громадському житті університету та методів інформування молоді, недоліки Закону України «Про вищу освіту» та внесення пропозицій до наступної редакції, структуру та методів роботи органів студентського самоврядування у медичних ВНЗ, можливі методів фандрайзингу студентського самоврядування.

Вперше всеукраїнську студентську конференцію Сумський державний університет провів у 2005 році. Органи студентського самоврядування активно функціонують у цьому ВНЗ  вже понад 16 років та мають значний досвід організації подібних заходів.